Q-2S056000H006I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RJB/TNC-SP G142 6I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2S056000H006I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz