Q-3D01S0008108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/N-RJB RG58 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3D01S0008108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:N-Type Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz