Q-2P0140003108I
Description
SMA-RJB/MCX-SJ G174 108I
DataSheet
Q-2P0140003108I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz