Q-31056000H018I
Description
SMA-SJB/TNC-SP G142 18I
DataSheet
Q-31056000H018I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz