A-2PA-081-250B2
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
CBL ASSY AMMC PLUG-PLUG 9.843"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
A-2PA-081-250B2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:AMMC to AMMC
1st Connector:AMMC Plug, Right Angle
2nd Connector:AMMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:9.843" (250.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C