095-902-451M050
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
SMA PLUG TO SMA PLUG ON TFLEX 40
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
095-902-451M050 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:TFlex-405
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz