Q-0J00P0005001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-SP/HDBNC-SJB G316 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0J00P0005001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to HD-BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:HD-BNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz