Q-0600H000S.75M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-SJB/BNC-RP G179 0.75M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0600H000S.75M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:BNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:29.53" (750.00mm)
Cable Type:RG-179
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:75 Ohms
Frequency - Max:4 GHz