Q-2N05500082.5M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SP/TNC-SP RG58 2.5M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2N05500082.5M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to TNC
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:98.4" (2.5m) 8.2'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz