
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | U.FL (UMCC) to Cable |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | Cable (Round) |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | - |
| Length: | 6.693" (170.00mm) |
| Cable Type: | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Gray |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of U.FL-LPHF6-088N1T-A-170 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
N-SP/SMA-SP G316D 0.25M
N-SJ/SMA-RP RG58 18I
BNC-SJB/SMPM-SP G178 84I
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
TORX CONTRACTOR INSERT BIT T25
30P,2MM,SHRD HDR,DRVT,SN,TB W/CP