Q-0D01T00050.5M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-RP/N-SJB G316 0.5M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0D01T00050.5M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to N-Type
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz