Q-2L05000130.5M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SP/TNC-RP LMR40 0.5M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2L05000130.5M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to TNC
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:LMR 400
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz