Q-0300P0005002M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-SJ/HDBNC-SJB G316 2M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0300P0005002M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to HD-BNC
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:HD-BNC Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz