WFL-2LPHF6-04N1TV-A-75
Description
CABLE ASSY W.FL PLUG SMT
DataSheet
WFL-2LPHF6-04N1TV-A-75 PDF
Type Description
Series:W.FL
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:W.FL to W.FL
1st Connector:W.FL Plug, Right Angle
2nd Connector:W.FL Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:2.953" (75.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C