Q-1T00P00050.5M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SJB/HDBNC-SJB G316 0.5M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-1T00P00050.5M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:HD-BNC to N-Type
1st Connector:HD-BNC Jack
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:-
Features:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q-2E02E000D060i
Q-2E02E000D060i
N-RP/N-RP LMR19 60I
Q-1S02N0008009i
Q-1S02N0008009i
N-RJB/N-SP RG58 9I
Q-0201P0001006i
Q-0201P0001006i
BNC-SJ/MMCX-SP G178 6I
SK32BHR5G
SK32BHR5G
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AA
RS2K-M3/52T
RS2K-M3/52T
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA