Q-1T0420005002M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SJB/SMP-RP G316 2M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-1T0420005002M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMP to N-Type
1st Connector:SMP Plug, Right Angle
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz