Q-0400J0005003M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-SJB/BNC-SP G316 3M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0400J0005003M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:118.1" (3.0m) 9.8'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz