Q-0301I00050.5M
Description
BNC-SJ/MMCX-SJB G316 0.5M
DataSheet
Q-0301I00050.5M PDF
Part Status:Active
Style:BNC to MMCX
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:MMCX Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz