Q-0I0450001.25M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-SP/SMPM-SJB G178 0.25M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0I0450001.25M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMPM
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:SMPM Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:9.843" (250.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz