Q-0D01A00050.5M
Description
BNC-RP/MCX-RP G316 0.5M
DataSheet
Q-0D01A00050.5M PDF
Part Status:Active
Style:BNC to MCX
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz