UFL-2LPVHF6-04N2TV-A-140
Description
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
DataSheet
UFL-2LPVHF6-04N2TV-A-140 PDF
Type Description
Series:U.FL
Package:Bulk
Part Status:Active
2nd Contact Gender:Female
Length:5.512" (140.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C