Q-62063000K.75M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-RP/BNC-SJ BLD485R 0.75M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-62063000K.75M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:BNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:29.53" (750.00mm)
Cable Type:Belden 4855R
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:75 Ohms
Frequency - Max:12 GHz