WFL2-2LPHF6-04N1TV-A-600
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY W.FL PLUG SMT
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
WFL2-2LPHF6-04N1TV-A-600 PDF
Type Description
Series:W.FL2
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:W.FL2 to W.FL2
1st Connector:W.FL2 Plug, Right Angle
2nd Connector:W.FL2 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:23.62" (600.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C