
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | U.FL (UMCC) to Cable |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | Cable (Round) |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | - |
| Length: | 7.874" (200.00mm) |
| Cable Type: | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Gray |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of U.FL-LPHF6-068N1T-A-200 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CA SMB PLUG RA TO SMB PLUG RA WI
CABLE ASSY A195 NM SMA MALE
CBL ASSY PIGTAIL 15' NM SMA MALE
FIXED IND 5.6UH 9.6A 10 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 66POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 9V 3W
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT