PCYC-12-50
Manufacturer
Vitelec / Cinch Connectivity Solutions
VIGOR # :
Description
CONNECTOR PATCH
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
PCYC-12-50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms