TSA89-E1EF-S60
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
FLEXIBLE TEST CABLE 3.5MM MALE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
TSA89-E1EF-S60 PDF
Type Description
Series:TSA
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Style:3.5mm to 3.5mm
1st Connector:3.5mm Plug
2nd Connector:3.5mm Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:-
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:40 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C