MH113-MH1RP-01BJ2-0150
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
MICRO HIGH FREQUENCY RF CABLE AS
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
MH113-MH1RP-01BJ2-0150 PDF
Type Description
Series:MH113
Package:Bag
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to RP-SMA
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:5.906" (150.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Gray
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C