CX025PC2RC018N
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
VIGOR # :
Description
CX025PC2RC018N = COAX
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CX025PC2RC018N PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Coaxial Plugs to Cable
1st Connector:Rectangular Plug with Coaxial Contacts
2nd Connector:Coaxial Cables, 2 Positions
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:-
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms