LU1-074-500
Manufacturer
Rosenberger
VIGOR # :
Description
2.92 ASSY TESTCABLE STANDARD
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LU1-074-500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:2.92mm to 2.92mm
1st Connector:2.92mm Jack
2nd Connector:2.92mm Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RTK 106
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:40 GHz
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C