
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Obsolete |
| Style: | U.FL (UMCC) to Cable |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | Cable (Round) |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | - |
| Length: | 3.543" (90.00mm) |
| Cable Type: | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Black |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of U.FL-LP-088N2T-A-19-90F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
CRYSTAL 13.0000MHZ 16PF SMD
CONN RCPT MALE 61POS CRIMP
CONNECTOR