ASMA500F058S13
Description
CABLE ASSY SMA MALE-FME FEM 5M
DataSheet
ASMA500F058S13 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Style:SMA to FME
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:FME Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:196.9" (5.0m) 16.4'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz