
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | Female |
| Length: | 6.299" (160.00mm) |
| Cable Type: | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Black |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UFL-2LPHF6-088N2PD-A-160 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
BIPOLAR DIGITAL TRANSISTOR
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 8POS GOLD CRIMP
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT