
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | U.FL (UMCC) to Cable |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | Cable (Round) |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | - |
| Length: | 1.969" (50.00mm) |
| Cable Type: | 0.95mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Black |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of U.FL-LPHF6-062N2D-A-50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONNECTOR
CABLE ASSY U.FL PLUG
CABLE ASSY N.FL PLUG SMT
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
HIGH PERF SNGL STAGE DC PWR LINE
LED LIGHT BAR 8.89X19.05MM YLW
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT