U.FLHFELM4088N2PDAT150RB1
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
U.FLHFELM4088N2PDAT150RB1 PDF
Type Description
Series:U.FL
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:-
1st Connector:-
2nd Connector:-
1st Contact Gender:-
2nd Contact Gender:-
Length:5.906" (150.00mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C