1SF26-L120-00C-500
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY SDR PLUG-SDR PLUG 5M
Catalog
D-Shaped, Centronics Cables
DataSheet
1SF26-L120-00C-500 PDF
Type Description
Series:Shrunk Delta Ribbon (SDR)
Package:Bag
Part Status:Active
Configuration:Centronics 26 pos Male to Male
Length:16.40' (5.00m)
Cable Type:Round, Beige
Shielding:Shielded
Style:Bidirectional
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M7RXK-2406R
M7RXK-2406R
IDC CABLE - MDK24K/MC24M/X
M7KXK-5010J
M7KXK-5010J
IDC CABLE - MDG50K/MC50G/X
M7LXK-3605K
M7LXK-3605K
IDC CABLE - MDH36K/MC36F/X
ELM 5-455
ELM 5-455
LED MT SR VERT X 0.455" 3MM 2LD
618-5/16M
618-5/16M
NUT DRIVER HEX SKT 5/16" 21.75"