1MD26-3560-00C-500
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CABLE POCL SDR MDR 500CM GRAY
Catalog
D-Shaped, Centronics Cables
DataSheet
1MD26-3560-00C-500 PDF
Type Description
Series:Shrunk Delta Ribbon (SDR)
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:Centronics 26 pos Male to Male
Length:16.40' (5.00m)
Cable Type:Round, Gray
Shielding:Shielded
Style:Bidirectional
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M7LXK-5006J
M7LXK-5006J
IDC CABLE - MDH50K/MC50G/X
M7RRK-3606R
M7RRK-3606R
IDC CABLE - MDK36K/MC37M/MDK36K
1MF26-L560-00C-100
1MF26-L560-00C-100
CABLE ASSY PLUG SDR-MDR PLUG 1M
SSL-LXA228YC-TR31
SSL-LXA228YC-TR31
LED YELLOW CLEAR AXIAL SMD
XT25SC90-04
XT25SC90-04
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 86.8DB