M7KRK-5006J
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
IDC CABLE - MDG50K/MC50G/MDK50K
Catalog
D-Shaped, Centronics Cables
DataSheet
M7KRK-5006J PDF
Type Description
Series:Delta
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Configuration:Centronics 50 pos Female to Male
Length:6.00' (1.83m)
Cable Type:Ribbon, Gray
Shielding:Unshielded
Style:Bidirectional
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M7LTK-3610R
M7LTK-3610R
IDC CABLE - MDH36K/MC37M/MDL36K
M7QXK-1405K
M7QXK-1405K
IDC CABLE - MDJ14K/MC14F/X
M7TTK-3610K
M7TTK-3610K
IDC CABLE - MDL36K/MC36F/MDL36K
SR305C224KAA
SR305C224KAA
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL