DX30M-26PP-100CV(B)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONNECTOR
Catalog
D-Shaped, Centronics Cables
DataSheet
DX30M-26PP-100CV(B) PDF
Type Description
Series:DXM
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Configuration:Centronics 26 pos Male to Male
Length:3.28' (1.00m)
Cable Type:Round, Gray
Shielding:Unshielded
Style:Bidirectional
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M7RRK-1406R
M7RRK-1406R
IDC CABLE - MDK14K/MC14M/MDK14K
M7RRK-1405K
M7RRK-1405K
IDC CABLE - MDK14K/MC14F/MDK14K
RNCF1206DKE365R
RNCF1206DKE365R
RES 365 OHM 0.5% 1/3W 1206
SA39-12GWA
SA39-12GWA
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10DIP