IF-639-50-0
Manufacturer
Industrial Fiber Optics, Inc.
VIGOR # :
Description
FIBER OPTIC CBL SMA-SMA 50M
Catalog
Fiber Optic Cables
DataSheet
IF-639-50-0 PDF
Type Description
Series:639
Package:Spool
Part Status:Active
1st Connector:SMA 905
2nd Connector:SMA 905
Cable Diameter:0.10" (2.5mm)
Cable Type:-
Features:-
Fiber Type:-
Length - Overall:164.0' (50.0m)
Type:-
Ratings:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIBER OPTIC CBL SC-SC DUPLEX 6M
FIBER OPTIC CBL SC-SC DUPLEX 15M
VOL-V6L/R5
VOL-V6L/R5
FIBER OPTIC CBL VF45-VF45 5M
US1AHE3_A/H
US1AHE3_A/H
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC