FSK-11.3A-20
Manufacturer
VIGOR # :
Description
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.3"
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
FSK-11.3A-20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Flexstrip
Number of Conductors:20
Pitch:0.050" (1.27mm)
Length:1.300" (33.02mm)
Length - Exposed Ends:0.125" (3.18mm)
Termination Style:Completely Exposed Wires on Both Sides
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE FFC 8POS 1.25MM 9"
CABLE FFC 10POS 1.25MM 5"
CABLE FFC 37POS 1.00MM 3"
VJ1206Y332KXBAC
VJ1206Y332KXBAC
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
ELM 3-355
ELM 3-355
LED MT SR VERT X 0.355" 5MM 3LD
CKR05BX680KM
CKR05BX680KM
CAP CER RADIAL
FSK-11.3A-20
FSK-11.3A-20