AFFC-100-14-153-11
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
FFC CABLE 1.00MM 14 CONDUCTOR 15
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
AFFC-100-14-153-11 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:14
Pitch:0.039" (1.00mm)
Length:6.000" (152.40mm)
Length - Exposed Ends:0.138" (3.50mm)
Termination Style:Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE FFC 32POS 1.00MM 1.18"
CABLE FFC 19POS 1.00MM 12"
CABLE FFC 15POS 1.25MM 6"