FJH-20-D-06.50-4
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.5MM FLEX CABLE JUMPER
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
FJH-20-D-06.50-4 PDF
Type Description
Series:FJH
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Length:6.500" (165.10mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)