FJH-40-D-19.00-4
DataSheet
FJH-40-D-19.00-4 PDF
Number of Conductors:40
Pitch:0.020" (0.50mm)
Length:19.0" (482.6mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)