
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Number of Conductors: | 5 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Length: | 2.400" (60.96mm) |
| Length - Exposed Ends: | 0.157" (4.00mm) |
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FJ-05-D-02.40-4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CABLE FFC 32POS 0.50MM 10"
CABLE FFC 36POS 1.00MM 3"
CABLE FFC 16POS 1.25MM 4"
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
1MM FLEX CABLE JUMPER