STP6X10MBUF2
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 32.81'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
STP6X10MBUF2 PDF
Type Description
Series:TX6A™ 10Gig™
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:32.81' (10.00m)
Shielding:Shielded
Color:Blue
Features:Molded Plugs
Style:Cat6a
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UTPSP60MGRY
UTPSP60MGRY
COPPER PATCH CORD, CAT 6, GREEN
UTP28CH1.5MRD
UTP28CH1.5MRD
COPPER PATCH CORD, CAT 5E (SD),
UTPKSP10GR
UTPKSP10GR
KEYED COPPER PATCH CORD, CAT 6,
ASX03304-R
ASX03304-R
EXCITER 4OHM 3W 88DB ROUND
1309G8
1309G8
FRAME/DIE/LOC. KIT FOR PP15/45
STP6X10MBUF2
STP6X10MBUF2
DA12-050EU-M
DA12-050EU-M
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W