AMJS1010-0500-RDB-26
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 16.4'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
AMJS1010-0500-RDB-26 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:16.40' (5.00m)
Shielding:Double Shielded
Color:Red
Features:Molded Plugs
Style:Cat6a
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CS6-12F-BLU
CS6-12F-BLU
CLEARFIT 28AWG CAT6 PATCH 12FT
CS6-08F-YLW
CS6-08F-YLW
CLEARFIT 28AWG CAT6 PATCH 8FT
UTP6ASD8MYL
UTP6ASD8MYL
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),
SMBJ26ATR
SMBJ26ATR
TVS DIODE 26V 42.1V SMB