SCRES-G-00.25-D-C5E
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
SCRES SEALED CIRCULAR RECEPTACLE
Catalog
Modular Cables
DataSheet
SCRES-G-00.25-D-C5E PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:-
Connector Type:-
Mounting Type:-
Number of Positions/Contacts:-
Length:-
Shielding:-
Color:-
Features:-
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UTP6ASD180VL
UTP6ASD180VL
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),
RJF72G05100BTX
RJF72G05100BTX
CABLE MOD 8P8C JACK-PLUG 1.64'
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 3'
25ZLG47MEFCT56.3X7
25ZLG47MEFCT56.3X7
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
450MXC390MEFCSN35X40
450MXC390MEFCSN35X40
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
63MXG2700MEFCSN22X30
63MXG2700MEFCSN22X30
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP