N201-002-BL50BP
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 2' 50PK
Catalog
Modular Cables
DataSheet
N201-002-BL50BP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:2.00' (609.6mm)
Shielding:Unshielded
Color:Blue
Features:Molded Plugs
Style:Cat6
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NPC-1203
NPC-1203
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 3'
BM-P1SK015F
BM-P1SK015F
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 15FT
UTP28SP6RD
UTP28SP6RD
COPPER PATCH CORD, CATEGORY 6 PE
N201-002-BL50BP
N201-002-BL50BP
AT45DB161E-MHD-T
AT45DB161E-MHD-T
IC FLASH 16MBIT SPI 85MHZ 8UDFN
RM 4Z
RM 4Z
DIODE GEN PURP 200V 3A AXIAL
96KVM-R19V8C-US
96KVM-R19V8C-US
19" LCD KEYBAORD+TOUCHPAD+US PLU