N001-050-GN
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 50'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
N001-050-GN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:50.00' (15.24m)
Shielding:Unshielded
Color:Green
Features:Molded Plugs
Style:Cat5e
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
STP6X47MRD
STP6X47MRD
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 154.2'
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 16.4'
UTPCH45MBLY
UTPCH45MBLY
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 147.64'
500R07S4R7CV4T
500R07S4R7CV4T
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0402
FR2K
FR2K
DIODE FR SMB 800V 2A