13084V0500-E
Manufacturer
RIA Connect / METZ CONNECT
VIGOR # :
Description
RJ45 PATCH CORD, CAT 6, ULTRAFLE
Catalog
Modular Cables
DataSheet
13084V0500-E PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:1.64' (500.0mm)
Shielding:Shielded
Color:Black
Features:Molded Plugs
Style:Cat6
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
N201-006-BK
N201-006-BK
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 6'
PVUTPSPC5MBBUY
PVUTPSPC5MBBUY
COPPER PATCH CORD, PANVIEW, UTP,
UTPCH5YLY
UTPCH5YLY
COPPER PATCH CORD, CAT 5E, YELLO
1808J2000100GCT
1808J2000100GCT
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1808